• Bültenimize Kaydolun

UNGC Liderler Zirvesi 2016

13.500 imzacı ile dünyanın en kapsayıcı sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact’in üç senede bir düzenlediği ve dünyanın sürdürülebilirlik alanındaki kanaat önderlerini ve iş dünyası öncülerini bir araya getiren Liderler Zirvesi 22-23 Haziran 2016 tarihlerinde New York’ta gerçekleşti.

UNGC Liderler Zirvesi 2016

New York, 23 Haziran 2016

Dünyanın en kapsayıcı sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact’in 3 yılda bir düzenlenen en büyük etkinliği Liderler Zirvesi’nde, yetkinliği dünya çapında kabul görmüş kanaat önderleri, Eylül 2015’te küresel olarak duyurulan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde iklim değişikliği, kadının güçlendirilmesi, gıda, su, eğitim ve hakkaniyetli çalışma olanaklarını tartıştı.

Zirveye Türkiye’den Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Global Compact Türkiye Başkan Yardımcısı ve Koç Holding Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Ebru Bakkaloğlu Tüzecan, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Argüden Yönetişim Akademisi Kurucusu Dr. Yılmaz Argüden ve Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan katıldı.

Liderler Zirvesi’nde, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde SKH #16- Barış ve Adalet ve SKH #17- Hedefler için Ortaklıklar maddelerine olan desteğimizi vurguladık.

İlgili Kişiler