• Bültenimize Kaydolun

Kentlerden Yönetişim Örnekleri Paneli

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen, Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi”ne "Kentlerde İyi Yönetişim Paneli" ve "STK'ların Kapasitelerinin Artırılması Paneli" ile katılım gösterdik. 

Kentlerden Yönetişim Örnekleri Paneli

Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi, İstanbul, 20 – 22 Ekim 2017

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen, Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi”ne 60 ülkeden 192 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ve üniversite katıldı. 3 gün süren zirvede,17 konu başlığı altında 35 panel düzenlendi. Bu zirvede, OECD Kamu Politikaları Uzmanı Oscar Huerta Melchor’un onur konuğumuz olduğu “Kentlerde İyi Yönetişim” adlı paneli organize ederek hem “Kentlerden Yönetişim Örnekleri” yayınımızı katılımcılarla paylaştık, hem de bu büyük ve değerli organizasyona ulusal ve uluslararası kurumlardan konuşmacılar davet ettik.

Dr. Yılmaz Argüden’in moderatörlüğünü yaptığı panelimizde, Kamu Yönetişimi Uzmanımız Fikret Toksöz, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, kentsel yönetişim üzerine görüşlerini paylaştılar. Panelimize katılan 80 kişiye kent ve belediyelerdeki iyi yönetişim uygulamalarını aktardık. 

Zirvede, konuşmacı olduğumuz iki panel ve tanıtım alanımızla 270 dernek ve 3.105 kişiye Akademimizi tanıtma imkânı bulduk.

İlgili Kişiler